Українців залишать без домашнього молока та сиру?

Українці можуть втратити можливість купувати свіже молоко, сир та домашнє сало.

Про це пишуть "Вести".

Влада може заборонить продаж цих продуктів на вимогу СОТ з 1 січня 2015 року.

Аналогічну вимогу містить і положення про зону вільної торгівлі ЄС, куди Україна прагне потрапити.

"Україна, як член СОТ, зобов'язалася зрівняти якість і безпеку продуктів зі світовими ще в 2006 році. Проте проконтролювати якість молока, яке продає бабуся із села, неможливо. Єдиний вихід - просто заборонити торгувати "домашнім", - пише видання.

"Ще при вступі України до СОТ був введений мораторій на продаж молочних і м'ясних продуктів власного виробництва, але нардепи відразу ж пролонгували заборону до 2015 року", - каже керівник напрямку "Розвиток ринкової інфраструктури" проекту USAID "Агроінвест" Микола Гриценко.

"До цього терміну обіцяли створити мережу забійних пунктів, куди б люди здавали худобу на м'ясо, і організувати кооперативи по закупівлі молочної продукції. Але всі плани залишилися на папері. По суті, така заборона - справжня катастрофа для селян, які торгують молочкою і м'ясом власного виробництва", - наголосив він.

Заборона, на думку експерта, приведе до збільшення точок стихійної торгівлі.

Рада збирається виручити селян за допомогою кооперативів.

За словами члена аграрного комітету ВР Ігоря Сабія, зараз розробляється відповідний законопроект.

"Потрібно створювати кооперативи, куди люди зможуть здавати молоко, там його перевірять і відправлять на завод. Такі кооперативи є, а щоб вони стали масовими, необхідні податкові канікул", - каже Сабій.

Наприклад, Приморська міськрада Запорізької області вже ініціює ремонт занедбаної бойні, куди б люди здавали худобу і отримували всі довідки.

Торговці свіжиною і молочкою не підозрюють про можливу заборону.

"У мене половина Ради отоварюється м'ясом, а мені заборонять торгувати?" - дивується продавець на столичній "Бессарабці".

"За свіжість свого м'яса я ручаюся - воно ще вчора хрюкало. Ніякі СОТ не заборонять мені торгувати!", - відзначив продавець.

Як повідомлялося раніше, Верховна рада прийняла за основу законопроект про внесення змін до Закону "Про молоко та молочні продукти" та інших законодавчих актів щодо посилення заходів по боротьбі з фальсифікацією молочних продуктів.