"Укрзалізниця" більш ніж в 100 разів збільшила обсяги держзакупівель

З початку 2013 року "Укрзалізниця" оголосила про підписання контрактів на суму 9,3 мільярда гривень, тоді як за весь 2012 рік – лише 90 мільйонів.

Про це пише Forbes з посиланням на дані "Вісника державних закупівель".

При цьому велику частину контрактів - на 8,2 мільярда гривень, або майже 90% від усієї суми закупівель ДП "Укрзалізничпостач" - укладено всього 7 підприємствами.

У число найбільших постачальників увірвалася "Перша паливна компанія".

Її заснував в кінці 2011 року фонд "Альтана інвестмент менеджмент". Управляє цим фондом фірма "Альтана лімітед", яку контролює член Національної комісії з цінних паперів та фондового ринку Анатолій Амелін.

Амелін - співзасновник компанії "Столичний стиль", більше 50% статутного капіталу якої належить "Кепітел білдінг корпорейшен" Олександра Януковича.

У червні 2012 року єдиним власником "Першої паливної" став 42-річний житель Донецька Всеволод Момот.

Валентина Елсукова, помічник колишнього народного депутата і власника легендарної компанії "Данко" Сергія Момота, каже, що Всеволод Момот не є його родичем.

За її словами, у Сергія був тільки один брат, Олександр, убитий 16 травня 1996 в Донецьку.

Структури Ріната Ахметова постачають залізничників вугіллям і виробами з металів.

Крім "Першої паливної", енергоресурси "Укрзалізниці" поставляють компанії засновника групи "Континіум" Ігоря Єремєєва, який в 2012 році став народним депутатом.

Колесами рухомий склад УЗ забезпечує Віктор Пінчук.

Металеві вироби транспортний монополіст купує у компанії Валерія Малікова - колишнього керівника Головного управління Податкової адміністрації в Донецькій області.

Виходець з Харкова Анатолій Гіршфельд постачає "Укрзалізницю" підшипниками.

Провід поставляє підприємство, близьке до Євгена Бродського - брата керівника Держслужби з питань регуляторної політики та розвитку підприємництва Михайла Бродського.