Opel i Chevrolet хочуть збирати свої авто в Україні

Компанії Opel і Chevrolet мають намір організувати дрібновузлове складання своїх автомобілів на потужностях Запорізького автозаводу (ЗАЗ).

Про це повідомив Андрій Кунах, гендиректор компанії-імпортера цих марок в Україну Дженерал Авто Групп, передає "Ліга".

Компанія Opel має намір поставити на конвеєр ЗАЗу автомобілі Opel AstraClassic і Zafira Classic поточного покоління.

"Переговорний процес завершаться найближчим часом, а складання автомобілів може початися вже до кінця цього року", - повідомив Кунах.

"Що стосується Chevrolet, в наступному місяці відбудеться завершальний етап переговорів, на якому може бути підписана угода про складання автомобілів в Україні", - відзначив ген директор компанії-імпортера.

Йдеться про модель Lacetti. У майбутньому можливе розширення модельного ряду, що випускається на ЗАЗі.

Кунах зазначив, що автомобілі, які будуть збиратися в Україні, будуть дешевшими за ті, що імпортуються, приблизно на 5%.

Надалі, зі зростанням обсягів виробництва, ця різниця може збільшуватися.

За його словами, потреба ринку в автомобілях Chevrolet на сьогодні становить до 10 тисяч штук, Opel - до 3 тисяч автомобілів.

Гендиректор Дженерал Авто Груп наголосив, що компанія продовжує імпорт автомобілів в Україну не дивлячись на введення спецмита.

За його словами, на деяких моделях спецмито вже відбивається в ціні, однак за рахунок змішування модельного ряду (старих і нових моделей) подорожчання автомобілів для кінцевого споживача не суттєво і становить в середньому 2-3%.

Нагадаємо, раніше про намір збирати автомобілі в Україні вже заявили китайські компанії JAC, Lifan і Geely.

Як відомо, в Україні з з 13 квітня строком на три рокивведені спеціальні мита на імпорт в країну нових легкових автомобілів з бензиновими двигунами об'ємом 1-1,5 тисячі кубічних сантиметрів у розмірі 6,46% і 1,5-2,2 тисячі кубічних сантиметрів - 12,95% незалежно від країни походження та експорту.