Колеснікову не соромно за Hyundai, він обрав би його ще раз

Колишній міністр інфраструктури Борис Колесніков відзначив, що якби він сьогодні приймав рішення, то все одно обрав би корейські потяги Hyundai.

Про це депутат розповів виданню "Вести".

"Після ЧЄ мені не один раз багато людей говорили: "Спасибі!", в тому числі і президент під час зустрічі в донецькому аеропорту перед матчем "Україна - Англія ". Дякували за те, що вклалися в терміни ... А лаяли за "Хюндаї", - розповів Колесніков.

"Але якби я сьогодні приймав рішення, то все одно зупинився б на корейських поїздах. Тоді була така ситуація, що тільки корейці могли зробити нам в найкоротші терміни десять поїздів. Інакше ми їздили б на старих складах, які залишилися ще після розвалу Союзу", - візначив він.

За словами екс-міністра, всі потяги, які ламалися взимку, корейські майстри модернізували - і поломки не повинні повторитися.

"Крім того, ми отримали свою дозу звинувачень через нібито нечесні тендери і корупцію. Це неправда! Ми готували ЧЄ в пожежних умовах - за два роки до старту на місці стадіонів та аеропортів в кращому випадку зяяли котловани", - виправдовується Колесніков.

Він наголосив, що якби підготовкою до турніру займалися всі п'ять років, а не два останніх, все вийшло б набагато економніше.

"Очевидно, потрібно було не залишати основу НСК, а будувати новий стадіон. Думаю, він коштував би так само - близько 560 мільйонів доларів, але якість була б зовсім іншою", - висловив свою думку Колесніков.

"Не можу зрозуміти, як можна було відмовитися від базування і проведення чемпіонату в Дніпропетровську. Там були інфраструктура і арена, а у Львові довелося все це будувати - вийшло затратним. Так можна чемпіонат проводити і в пустелі!", - відзначив екс-міністр.

"І мені не зрозуміло, чому не задіяли Одесу. Там могла бути хороша тренувальна база для футбольних команд. Для Одеси це була б гарна реклама - і турпотік збільшився б в рази. Банально не вистачило часу і на реконструкцію доріг. Неможливо всі траси України привести в порядок за два роки! Ми зробили, що встигли, - головні траси на Євро. До них претензій немає", - резюмував колишній міністр інфраструктури.

Нагадаємо, президент Віктор Янукович назвав швидкісні експреси головною помилкою Євро-2012.