Метро на Теремки знову відкладається - закінчились гроші

Нова станція Куренівсько-Червоноармійської лінії столичного метрополітену "Теремки" не буде здана до 24 серпня, Дня Незалежності, як планувалося раніше, якщо не буде вирішено питання з фінансуванням.

Про це заявив генеральний директор ПАТ "Київметробуд" Володимир Петренко в інтерв'ю "Інтерфакс-Україна".

"Сьогодні вже дуже складно сказати, що на День Незалежності ми її здамо, але чекаємо, які будуть рішення щодо фінансування. Якщо фінансування буде йти так само, то, звичайно, ми не вкладемося в цей термін. Хоча потенціалу Киїметробуду достатньо, щоб все ще поборотися за День Незалежності", - заявив Петренко.

За його словами, в цілому вартість будівництва пускового ділянки становить 830 мільйонів гривень, проплачено з них 128 мільйонів гривень: у квітні з державного бюджету виділено 96 мільйонів гривень, решта коштів - з міського бюджету.

У той же час вартість вже виконаних робіт становить близько 400 мільйонів гривень.

"Ми взяли кредит у банку і платимо 1,5 мільйона гривень на місяць за цим кредитом. Загалом, інвестують це будівництво зараз всі учасники будівництва, і ось за рахунок їх заборгованості поки ведуться роботи", - підкреслив Петренко.

При цьому він зазначив, що розвиток Куренівсько-Червоноармійської лінії не може зупинитися на станції "Іподром", а станція "Теремки" планується кінцевою.

"Але будівництво на Теремки пробуксовує. Хоча тунелі там побудовані, зараз ведемо колійні роботи, платформа побудована, і зараз приступаємо до оздоблювальних робіт. Але це кінцева станція, там необхідно будувати тупики довжиною 300 метрів для обороту поїздів", - пояснив гендиректор "Київметробуду" .

Петренко також зазначив, що ситуація у "Київметробуду" зараз "дуже складна", оскільки крім станції "Теремки" у підприємства немає ніякого доробку для подальшої роботи.

Зокрема, поки не вирішено питання з фінансуванням будівництва нової лінії метро на Троєщину.

За його словами, будівництво метрополітену на столичний житловий масив Вигурівщина-Троещина може розпочатися восени 2013 року.

Як повідомлялося раніше, у грудні 2011 року під час відкриття станції "Виставковий центр" прем'єр-міністр Микола Азаровпообіцяв здати ще дві станції метро "Іподром" і "Теремки" до кінця 2012 року.

Пізніше в КМДА проанонсували здачу станції "Теремки" вже до Дня Києва - у травні 2013 року.

Однак, як заявив голова КМДА Олександр Попов в лютому 2013 року, якщо раніше відкрити станцію планувалося на День Києва, то тепер ця подія можуть перенести до Дня Незалежності України.

Разом з тим, як стало відомо нещодавно, станцію зможуть здати не раніше вересня 2013 року.