Автоіндустрія переживає найгірші за останні 30 років часи

Через високий рівень безробіття у низці країн Євросоюзу обсяги продажу нових автомобілів продовжують скорочуватись – 2013 рік може стати найгіршим в авто індустрії за останні 30 років.

Про це повідомляє DW.

Криза збуту автомобілів на європейському ринку і надалі поглиблюватиметься.

"2013 буде найгіршим роком для автоіндустрії Західної Європи за останні тридцять років" - такого висновку дійшли фахівці Центру автомобільних досліджень (CAR) університету Дуйсбурга-Ессена.

Вони прогнозують, що в країнах ЄС, а також в Ісландії, Норвегії, Швейцарії та Ліхтенштейні в 2013 році буде продано на 5% менше нових авто, ніж торік.

Обсяг збуту скоротиться до 11,89 мільйона проданих нових машин, ідеться в дослідженні, оприлюдненому 11 червня.

Особливо складним цей рік може стати для виробників із Франції, Італії, Іспанії, Португалії та Греції.

У 2012 році обсяг продажу в цих країнах скоротився на 17%. Прогнозують, що в 2013 році він скоротиться ще майже на 10%, буде продано тільки 3,75 мільйона нових легковиків, передає dpa.

"Безробітні не є хорошими покупцями машин, тому європейська автоіндустрія переживає найскладніший рік за останні тридцять", - сказав керівник Центру автомобільних досліджень Фердинанд Дуденгеффер.

Він прогнозує, що негативна тенденція триватиме хоча б із огляду на рекордно високий рівень безробіття в Іспанії.

Через те, що ринок збуту роками скорочується, автомобільні фабрики вже давно не можуть працювати на повну потужність, особливо у Франції, Італії, Португалії та Іспанії.

Виробничі потужності в цих країнах у 2013 році використовуються тільки на 58%, наголосив експерт.

За його словами, це найгірший показник південноєвропейської автоіндустрії з часів Другої світової війни.

Внаслідок кризи Fiat і Renault ухвалили плани реструктуризації виробництва. Peugeot-Citroën, Ford та Opel закриватимуть деякі фабрики.