Європейський ринок IPO активізується

В другому кварталі на європейських ринках IPO продовжилося зростання активності, що спостерігалася на початку 2013 року.

Такими є дані міжнародної компанії PricewaterhouseCoopers, пишуть "Вести".

Було залучено 5,2 мільярда євро, що являє собою збільшення на 58% в порівнянні з I кварталом 2013 (3,3 мільярда євро).

Кращі результати за квартал знову продемонструвала Лондонська фондова біржа: на її частку припадає лише трохи менше половини всіх залучених коштів.

Як і раніше переважали IPO компаній з участю фондів прямих інвестицій: на їх частку припадає майже 60% надходжень від IPO.

У рамках десяти найбільших угод в II кварталі було залучено понад 81% надходжень від IPO.

У 2013 році відзначалася обнадійлива динаміка зміни цін на акції після проведення IPO у компаній з пайовою участю фондів прямих інвестицій.

Ця тенденція особливо яскраво проявилася в Лондоні, де ціни на акції таких компаній значно піднялися після лістингу.

Крім того, за період після IPO вони обігнали зростання індексу FTSE.

На інших європейських біржах основна частина компаній за участю фондів прямих інвестицій демонструє стійку вартість акцій з моменту IPO.

На європейських фондових ринках на початку II кварталу 2013 були відзначені протилежні тенденції: у першій половині індекси зміцнювалися, так як в усіх країнах єврозони зростала довіра інвесторів до ринку, і в середині травня індекс FTSE майже досяг рекордного рівня.

"Проте в червні на світові фондові ринки знову повернулася висока волатильність, викликана стурбованістю перспективами розвитку економіки Китаю, а також оголошенням про намір Федеральної резервної системи США згорнути програму кількісного пом'якшення", відзначають у PricewaterhouseCoopers.