"Реал Банк" вийшов на "орбіту" Курченка?

12 липня 2013 акціонери невеликого харківського "Реал Банку" на позачергових зборах вирішили збільшити статутний фонд банку в 5,3 разу, в результаті чого його власний капітал зросте до 900 мільйонів гривень.

Банк зможе з 98-го місця в рейтингу переміститися до двадцятки найбільших фінустанов, пише Forbes.

Різке зростання капіталу дозволить "Реалу" збільшити кредитування ключового клієнта - групи СЄПЕК - і претендувати на дешеве рефінансування НБУ, яке буде видаватися під заставу кредитів, гарантованих державою.

"Реал Банку", які в сукупності володіють 99,75% акцій банку, одноголосно підтримали проведення допемісії на 650 мільйонів гривень.

За даними держагентства Smida, нікому з акціонерів не належить більше 10% акцій, тому їх імена не розкриваються.

"Це питання безпеки, оскільки особливості діяльності цього банку припускають максимальну конфіденційність", - вважає партнер інвесткомпанії Goldman Milestone Group Дмитро Шестаков.

Джерела на банківському ринку давно пов'язували банк з власником групи СЄПЕК Сергієм Курченко.

Той в інтерв'ю він заявив, що не має до "Реалу" ніякого відношення. Борис Тимонькін, який очолює фінансовий напрямок групи СЄПЕК, у відповідь на запитання, чи входить "Реал Банк" в групу, розповів анекдот про прапорщика і крокодилів, "які літають, але дуже низько".

Він підтвердив, що СЄПЕК - ключовий клієнт "Реала". "Група є досить великим клієнтом, - констатує Тимонькін, - безперечно, ключовий клієнт на маленький банк впливає".

На зв'язок "Реал Банком" з групою Курченко вказує і склад його менеджменту.

Глава наглядової ради "Реал Банку" Богдан Поп'юк раніше працював в структурах Курченко.

З лютого по квітень 2012 року він був директором департаменту з продажу природного газу компанії "ГазУкраіна-2020", яку джерела пов'язували з групою Курченко, а з серпня того ж року зайняв аналогічну посаду в компанії "Українська нафто-газова компанія".

Член наглядової ради "Реала" Віталій Малько з 2009 по 2012 рік керував фінансовим відділом компанії "Експогаз" харків'янина Ігоря Гуменного.

На цьому підприємстві Курченко починав свою трудову діяльність.

Ще один член наглядової ради банку Олександр Семиног очолює наглядову раду ФК "Металіст", який Курченко купив в кінці минулого року у харківського мультимільйонера Олександра Ярославського.

Капітал "Реал Банку" в результаті додаткової емісії досягне 900 мільйонів гривень, що дозволить банку наростити кредитний портфель до 9 мільярдів гривень і увійти до двадцятки найбільших

"Реал Банк" з активами 1,3 мільярда гривень на 1 квітня займає 98 місце в списку українських банків.