Фірташа підозрюють у рейдерстві та кличуть у Нью-Йоркський суд

Брати Вадим і Ілля Сегалі - колишні бенефіціари банку "Надра" - 17 липня подали до Окружного суду Нью-Йорка позов проти Дмитра Фірташа.

Бізнесмена звинувачують у захопленні заводу в Новій Каховці, який Сегалі оцінюють в 50 мільйонів доларів, пише "Forbes Україна".

Крім того, Сегалі вважають, що Фірташ використовував зв'язки з українським істеблішментом, щоб почати переслідувати братів.

У 2011 році Інтерпол, нібито отримавши фальшиву інформацію, включив братів у так званий "червоний список", тим самим обмеживши їх свободу пересування та ведення бізнесу, йдеться в тексті позову.

Американські суди приділяють багато уваги справам, де мова йде про корупцію і використання адміністративного ресурсу, каже партнер юридичної компанії "Селепей, Волковецький і партнери" Андрій Селепей.

У тексті позову йдеться про зв'язки Дмитра Фірташа з Віктором Януковичем, віце-прем'єром Юрієм Бойко і головою Адміністрації президента Сергієм Льовочкіним.

Співвідповідач за позовом - банк "Надра", який, за твердженням братів, підконтрольний Фірташу.

Брати Сегалі вимагають від Фірташа і банку відшкодувати збиток з відсотками, величину збитку повинен визначити суд, йдеться у позові.

У документі зазначено, що в 2007-2008 роках компанія Сегалів "Каховка Пром Агро" взяла в банку "Надра" кілька кредитів для будівництва заводу в Новій Каховці. Пізніше власники хотіли реструктуризувати борг.

У позові йдеться, що пізніше Фірташ нібито запропонував братам "пробачити" борги в обмін на 80% "Каховки Пром Агро" підприємства, але Сегал не погодилися.

В кінці грудня 2010 група із понад ста осіб, окремі яких були співробітниками служби охорони банку "Надра", нібито захопили завод у Новій Каховці.

У лютому 2011 Господарський суд Донецька визнав "Каховку Агро Пром" банкрутом.

Водночас у банку "Надра" стверджують, що компанії братів Сегалів та Ігоря Єремєєва (співвласник паливно-промислової групи "Континіум") були першими в чорному списку неплатників.

У тексті позову Сегал призвели кілька посилань про усні домовленості з менеджерами Фірташа і самим бізнесменом, але є тільки один документ, який підтверджує факт домовленості.

"Обґрунтувати підсудність цієї справи нью-йоркському суду позивачеві буде непросто: факти шахрайства нібито мали місце в Україні, відповідачі також українські громадяни і компанії", - відзначає координатор практики вирішення спорів юридичної компанії Cameron McKenna Сергій Гришко.