У Курченка кажуть, що на розчищення активів Брокбізнесбанку треба мільярд

Заступник голови Наглядової ради групи компаній СЄПЕК Борис Тимонькін спростовує інформацію про придбання групою 80% акцій Брокбізнесбанку.

Про це він заявив у інтерв'ю виданню "Коментарі".

"Це точно не 80%, як розповідають на ринку. Разом з нами в капітал банку увійдуть чотири компанії - фінансових інвестори. Після завершення операції СЄПЕК буде належати близько 40%. 20%-ний пакет залишиться у колишніх власників - Олександра та Сергія Буряків", - розповів він.

За словами Тимонькіна, група шукала банк "з хорошою мережею, яка б давала можливість генерувати ресурс і працювати не тільки в сегменті корпоративного, а й роздрібного кредитування".

"Якісь із них (банків - ред.) не продаються взагалі, якісь продаються дуже дорого - 500 мільйонів доларів і більше. У нас же було завдання придбати актив не дорожче половини цієї суми. Тому залишалося всього пару банків, які підходили для покупки, один з яких - Брокбізнесбанк", - зауважив він.

Водночас Тимонькін підкреслив, що акції банку дісталися групі "не даром".

"Новим власникам банк обійдеться в серйозну суму - більше 1 мільярда гривень. Ми дамо ці гроші акціонерам, вони внесуть їх до статутних фондів компаній-боржників, і погані активи будуть погашені", - сказав він.

Тимонькін додав, що фінустанову можна було б взяти і за безцінь, докапіталізувати, а потім сформувати резерви.

"Але, думаю, що отримати солідний збиток на самому початку роботи - не кращий сценарій. У Брокбізнесбанку є сильні сторони. В останні рік-півтора зроблена велика робота в плані його реструктуризації і модернізації, реорганізації структури управління, проведені кадрові перестановки, впроваджені успішні рішення в області ІТ", - розповів він.

Як відомо, джерела на ринку повідомляли, що СЄПЕК підписала угоду про купівлю Брокбізнесбанку 17 липня. Ванк став першим великим фінансовим активом в портфелі групи компаній Сергія Курченка.

На думку учасників ринку, банк потрібен бізнесмену перш за все для того, щоб диверсифікувати бізнес.

Як відомо, Курченко в кінці минулого року купив ФК "Металіст" у харківського мультимільйонера Олександра Ярославського.