Держстат розповів, скільки заробляють "айтішники"

Середньомісячна заробітна плата штатного працівника галузі інформації та телекомунікації цьогоріч становить 4 тисячі 581 гривню.

Про це йдеться в офіційних матеріалах Державного комітету статистики, повідомляє УНН.

Протягом першого півріччя поточного року вищевказаний показник зріс на 8,9% порівняно з минулим роком. В цей же час, зарплата інформаційників та айтішників є на 44% вищою, ніж середньостатистична по Україні.

Як відомо, за 5 років в Україні вчетверо збільшать кількість "айтішників". Для ефективного та результативного розвитку галузі, наразі в Україні впроваджується низка нововведень.

Так у Верховній Раді наразі зареєстровано законопроект, який дозволить стимулювати розвиток вітчизняних ІТ-компаній.

За словами голови Комітету Верховної Ради з питань інформатизації та інформаційних технологій Валерія Омельченка, податкові стимули, які передбачені законопроектом №2063, дозволять вивести з "тіні" українські ІТ-компанії.

"Зміни до Податкового кодексу, які ми пропонуємо у законопроекті, дадуть можливість створити привабливий бізнес-клімат у галузі ІТ та високих технологій. І тоді українські розробки та стартапи стануть цікавими як для внутрішніх інвесторів, так і для закордонних компаній", - переконаний парламентарій.

Як відомо, середня зарплата в Україні виросла на 127 гривень.