Ахметов створив банківську групу ПУМБ

Національний банк України зареєстрував банківську групу "Першого українського міжнародного банку" (ПУМБ).

Про це повідомляє УНІАН.

Рішення (№501) про визнання банківської групи ПУМБ було ухвалене комісією НБУ з питань нагляду та регулювання діяльності банків 19 липня.

До складу групи увійшли фінансові активи, що належать бізнесмену Ринату Ахметову: два банки - "Перший український міжнародний банк" і "Банк Ренесанс Капітал", інвестиційна компанія "Тесера Капітал" і п'ять страхових компаній - "АСКА", "АСКО-Донбас Північний", "АСКА-Життя", товариство "Іллічівське", компанія "Іллічівська".

Керівництво банківською групою покладено на банк ПУМБ, який щоквартально звітуватиме НБУ про фінансові результати роботи групи. До кінця 2013 року звітність подаватиметься в тестовому режимі, а з 2014 року - на регулярній основі.

В ПУМБ з приводу об'єднання повідомили, що створення групи обумовлено вимогами Закону України "Про банки і банківську діяльність", зокрема, змін до нього щодо нагляду на консолідованій основі, які були прийняті в 2011 році.

Як відомо, "Перший Український Міжнародний Банк" (ПУМБ) працює на ринку України з 1991 року і входить до групи найбільших банків. На 1 липня 2013 активи банку склали 32,442 мільярда гривень, власний капітал - 4,385 мільярда гривень, статутний капітал - 3,294 мільярда гривень.

У першому півріччі банк отримав прибуток у розмірі 159,164 мільйона гривень.

Основним власником банку є український бізнесмен Рінат Ахметов через компанію "СКМ Фінанс", що володіє 92,24% акцій банку.