Присяжнюк: аграрії вклали в гектар землі 1900 гривень

Цього року українські аграрії вклали в 1 гектар землі на 300 гривень більше, ніж торік.

Про це заявив міністр аграрної політики та продовольства Микола Присяжнюк, повідомляє прес-служба Мінагрополітики.

"Цього року в 1 гектар української землі аграрії вклали 1 900 гривень, що на 300 більше, ніж у минулому. Це свідчить про те, що сільгоспвиробник зрозумів, що необхідно вкладати кошти в технічне переоснащення, закупівлю добрив, високоякісного насіння тощо. Бо в підсумку він отримає значно вищий дохід", - зазначив міністр.

За його словами, аби для аграріїв кошти стали доступнішими, уряд вживає цілий комплекс заходів.

Присяжнюк наголосив, що в Україні вже працює механізм складських розписок, ведеться робота з банками щодо здешевлення кредитів, готується до відкриття Земельний банк. До цієї роботи мають долучитися і зернотрейдери.

"Наразі дуже важливо, аби зернотрейдери фінансували не лише придбання готового зерна, а й майбутній урожай. Для цього в Україні вже готується законопроект про захист інвестицій в аграрний сектор", - наголосив міністр.

Як відомо, у вересні минулого року Рада прийняла закон про створення земельного банку.

Як відомо, державні землі сільськогосподарського призначення надійдуть в управління Державного земельного банку в жовтні поточного року.

Раніше "Реальна економіка" писала, що так закладається основа для створення "земельного" монстра, якому віддадуть у розпорядження 10 мільйонів гектарів української ріллі.