Українські молочники намагаються проникнути на європейський ринок

Підприємство "Дубномолоко" з групи "Континіум", що випускає на своїх потужностях твердий сир під торговою маркою "Комо", планує налагодити сирне виробництво за межами країни.

Про це пише "Forbes Україна".

"Вихід українських молочних підприємств на європейські ринки вже можна назвати трендом: крім "Дубномолоко" Ігоря Єремєєва, такі ж кроки зробили "Волошкове поле" Андрія та Олександра Табалова і "Терра Фуд" Станіслава Войтовича", - пише видання.

Першопрохідцем став російсько-український холдинг Milkiland Анатолія Юркевича, який купив минулого року завод у Польщі.

"Еміграція" українських молочних підприємств обумовлена ​​декількома причинами, основна - проблема з сировиною.

"У Польщі сортом "екстра-клас" беруть 95% сировини, в Україні цей показник - 4,8%", - зазначає Волошин.

Молоко в Євросоюзі кращої якості і дешевше, зауважує співвласник компанії "Волошкове поле" Андрій Табалов.

Ще одна причина - торговельні війни, які часто розв'язує проти української сторони основної зовнішній контрагент українських молочників Росія.

"Це (виробництво за кордоном) дало б можливість диверсифікувати ризики між виробництвом і збутом продукції, між політичними ситуаціями і економічними складовими", - вважає Волошин.

До того ж налагодити виробництво в ЄС - фактично єдиний спосіб отримати доступ до платоспроможного європейського споживача.

Глава ради директорів Союзу молочних підприємств України Вадим Чагаровський впевнений: вітчизняним молочникам пора змиритися з тим, що формальним шляхом ніхто з українських компаній не отримає доступу на ринок ЄС в осяжному майбутньому.

"Маючи сучасні виробництва, за якістю сировини Україна незмінно програє, що дає можливість інспекторам Єврокомісії знаходити відмовки в доступі на ринок", - пише видання.