Банків з надійними депозитами поменшало

Лідерами з надійності депозитів за підсумками першого півріччя 2013 року стали "Райффайзен банк Аваль", Укрексімбанк та Ощадбанк.

Про це свідчить рейтинг надійності депозитних внесків, розрахований "Реальною економікою".

"Високі показники надійності даних банків проявлялися в оптимальному поєднанні високої достатності капіталу, рентабельності, чистої процентної маржі зі швидким приростом депозитного портфеля та низьким рівнем боргового навантаження", - відзначають автори рейтингу.

Так, загальний портфель вкладів населення у першому півріччі виріс на 45 мільярдів гривень або 12,2%, при чому обсяг депозитів у гривні збільшився на 15,2%, тоді як обсяги валютних вкладів знизилися на 1,6%.

Лише п'ять із 31 банку, які були включені до рейтингу, скоротили обсяг роздрібного портфелю.

У двох із них - Брокбізнесбанку та Кредитпромбанку скорочення депозитного портфелю, ймовірно, пов'язане з процесом зміни власників.

"Вкладники, як показує досвід, надають перевагу стабільності структури акціонерів", - зауважують автори дослідження.

Відтік депозитів населення протягом півріччя також зафіксований у російському Промінвестбанку, французькому Укрсиббанку, грецькому "Універсал Банку", цінові пропозиції яких нижчі середніх значень вкладів на ринку.

Падіння депозитних ставок у першому півріччі 2013 року продовжилося, і як наголошують автори рейтингу, "виграли ті вкладники, які взимку укладали річні депозитні угоди.

Крім трійки лідерів хороші рейтингові показники показали фінустанови, які потрапили у групу "B" (усі банки розподілені за рівнями, де рівень A -"надійний", B - стабільний, C- "задовільний", D- поганий, F- "катастрофічний" - ред.), а саме: "Альфа Банк", Укргазбанк, UniCredit Bank та "Креді Агріколь Банк".

Вищезазначеним банкам вдалося досить близько наблизитися до групи A.

Зберегти рейтингові показники у рамках групи "В" (стабільний рівень) друге півріччя поспіль змогли іноземні фінустанови Укрсиббанк (Франція), ОТП Банк (Угорщина), Сбєрбанк Росії, БТА Банк (Казахстан), а також вітчизняні Приватбанк та банк "Фінансова ініціатива".

З групи "С" до групи "B" за результатами першого півріччя 2012 року піднялось два банки: Фідокомбанк (колишній Erste) та "ВіЕйБі Банк".

Навпаки, втратили свої позиції "Дельта Банк", "ВТБ Банк", Промінвестбанк та "Форум", які змістилися із групи "B" у групу С.

"Група "D", до якої входять банки з поганим рівнем надійності, залишається порожньою, що пояснюється відносно сприятливим періодом розвитку банківської системи", - підкреслюють автори рейтингу.

Як відомо, у попередньому рейтингу, складеному на початку 2013 року, банків у групі "А" та "B" було на один більше, а в групі "С" - на два менше.