Експерти спрогнозували 2,3% росту ВВП у 2014 році

Експерти оцінили перспективи приросту реального ВВП у 2014 році на рівні 2,3%, при чому у 2015-2016 роках темпи зростання економіки повинні становити 4,3%.

Про це повідомляє прес-служба Мінекономрозвитку.

Усереднене значення зростання споживчих цін фахівцями прогнозується на рівні 5,5% (варіація значень від 3,4% до 9,3%), цін промислового виробництва – на 7,7% (показник варіює від 4,1% до 12%).

Це при тому, що очікування на поточний рік становлять 3,8% зростання для споживчих цін та 6,7% - для цін виробників промислової продукції.

При цьому у міністерстві наголошують, що серед експертів "немає єдиного бачення розвитку країни".

"Розбіжності у прогнозах, що ми маємо, дуже великі, тобто точки зору експертів відносно довгострокових перспектив розвитку економіки дуже різні і це потребує вивчення", - сказала з цього приводу директор департаменту макроекономічного прогнозування міністерства Наталія Горшкова.

На думку експертів, основним важелем економічного зростання в наступні роки буде розширення приватного споживання.

Щодо цінової ситуації, то думка експертів суттєво відрізняється. Усереднені прогнозні показники індексу споживчих цін та індексу цін виробників (середні за рік) становлять 106% та 109,7%.

"Насправді досить важко оцінити поточний стан економіки України – існує досить багато протиріч, як це було і в минулому році", - констатує Горшкова.

Як повідомляється, в прогнозі взяли участь експерти міністерства, а також Інституту економіки та прогнозування НАН України, Науково-дослідного економічного інституту, Інституту економічних досліджень та політичних консультацій, Національного інституту стратегічних досліджень, Федерації роботодавців, КНУ ім. Шевченка, Представництва МВФ в Україні, МЦПД, Компанії CASE Україна, Райффайзен Банку "Аваль", The Bleyzer Foundation та Dragon Capital.