"Київпастранс" шукає мільйони на ремонт фунікулера

"Київпастранс" знаходиться в постійному пошуку інвесторів, готових взятися за реконструкцію фунікулера на Поштовій площі.

Про це заявив головний інженер "Київпастрнсу" Юрій Бомбандьоров, пише "Сєгодня".

За його словами, на об'єкті хочуть замінити старі вагони, рейки, відремонтувати станції, оновити електронну начинку підйомника.

Капітальний ремонт не проводився з 1984 року.

Зі станом схилів, на яких розташований фунікулер, ремонт не пов'язаний.

Як запевнив Бомбандеров, обвал фунікулеру не загрожує: "Погодні умови не вплинули на роботу підйомника. Всі надійно"

Реконструкція Поштової площі з облаштуванням великої привабливої зони відпочинку з фонтаном ще більше збільшить популярність фунікулера, сказав він.

"Наші фахівці підготували пропозиції щодо включення робіт з реконструкції фунікулера в програму соціально-економічного розвитку міста на 2014 рік. Як тільки в бюджеті буде прописана рядок - ми почнемо роботи", - додав він.

За його словами, вже готові технічні завдання для комплексного ремонту фунікулера, які можна запропонувати інвесторові.

"Вони включають в себе будівельну частину (ремонт верхньої і нижньої станцій підйомника) заміну вагонів, рейкового господарства та електрообладнання. Що стосується вагонів, то вони, однозначно, будуть вітчизняного виробництва", - зазначив головний інженер.

За словами Бомбандьорова, вартість робіт буде визначена після підготовки проектно-кошторисної документації.

"Наприклад, в 2005 році вартість всієї реконструкції фунікулера оцінювалася в 2,5 мільйона євро. Звичайно, ціни змінилися, але, наприклад, два вагони для фунікулера ми плануємо закуповувати у вітчизняного виробника. Їх вартість залежить від дизайну вагона і обладнання, яке на ньому буде встановлено, наприклад, кондиціонерів ", - розповів Бомбандеров.

Не виключено, що стіни фунікулера зроблять прозорими з міцного скла.