Російська митниця не пропускає продукцію харкіського заводу

Харківський завод ім. Фрунзе - найбільший виробник перфорованих металевих виробів у Східній Європі - скаржиться на затримку своєї продукції серед числа товарів інших українських виробників на російській митниці.

Про це повідомляє "Інтерфакс-Україна" з посиланням на прес-службу компанії.

Згідно прес-релізу компанії, в даний час на митному огляді в Белгороде6 (РФ) "у величезній черзі простоює дві фури з продукцією заводу на суму 3,27 мільйона російських рублів".

За оцінками компанії, її збитки складуть більше 20% від вартості вантажу.

"Черга на митниці становить близько 300 фур з товарами українських виробників", - відзначає прес-служба компанії.

На заводі пов'язують затримки з декларацією Федеральної митної служби РФ від 9 серпня, яка встановила "ризики на українську продукцію виробництва Заводу ім.Фрунзе".

"Це значить, що продукція обкладається митом 15%, яку ми як член ЗВТ не платили", - зазначають на заводі.

Крім того, завод несе втрати на так зване "забезпечення" - вивантаження-завантаження та зберігання продукції на терміналах митниці в період огляду та затвердження документації на ввезення, йдеться в повідомленні.

Відомо, що завод експортує до РФ чверть виробленої продукції.

Завод ім.Фрунзе заснований в 1885 році. Він випускає сита для сільгоспмашин, настилочні решітки, сітки та системи огорожі для будіндустрії, елементи міського середовища (кошики для сміття, лавки), складські стелажі тощо.

Як повідомлялося, Федеральна митна служба РФ з кінця липня посилила контроль вантажів, що ввозяться більш ніж 40 українськими компаніями, в тому числі найбільшими компаніями нафтогазової, хімічної, металургійної, енергетичної та машинобудівної галузей.

Як повідомлялось, сьогодні прем’єр-міністр Микола Азаров зауважив, що Україна несе втрати через скорочення обсягів взаємної торгівлі товарами і послугами з Митним союзом.