Україна не член МС, тому й проблеми на кордоні – представник Держдуми

Питання імпорту до Росії українських товарів вирішуються в даний час складно, оскільки Україна не бере участі в Митному союзі (МС).

Про це в ефірі радіостанції "Ехо Москви" сказав голова комітету Держдуми у справах СНД Леонід Слуцький, повідомляє "РіаНовості".

"Україна, на жаль, поки не член Митного союзу, і хоча у нас є угода про зону вільної торгівлі, але для ряду товарів питання імпорту в РФ вирішуються якісно складніше, ніж вирішувалися б, якби Україна входила до МС, хоча б у форматі 3+1", - сказав Слуцький.

При цьому він зазначив, що ця позиція "не є якимось шантажем або спонуканням для України до членства в МС", оскільки, на його думку, "такими діями можна було б досягти тільки негативного результату".

Як відомо, Федерація роботодавців України (ФРУ) вчора заявила про тотальний контроль з боку російських митників за українськими товарами.

У заяві ФРУ стверджується, що співробітники російської митниці перевіряють всі українські товари, змушуючи вивантажувати їх, а це веде до зриву поставок українських вантажів.

Зокрема, про посилення митного контролю на кордоні РФ заявили учора харківський завод ім.Фрунзе та ахметівський "Метінвест".

ФРУ звернулася вчора з листом до прем'єр-міністра Миколи Азарова з проханням врегулювати проблеми, які виникли в українських експортерів на російському кордоні.

В уряді стверджують, що роблять все можливе аби виправити ситуацію.

Як відомо, в Москві неодноразово заявляли, що Україна може отримати всі вигоди від співпраці з об'єднанням тільки за умови повноцінного членства в МС.

Україна зі свого боку заявляє, що хоче знайти такий варіант, який би дозволяв одночасно підписати Угоду про асоціацію з ЄС і отримати статус спостерігача в МС.