За дев'ять років торгів акції Google зросли вдесятеро

За дев'ять років, відколи акції Google торгуються на біржі Nasdaq, капіталізація компанії виросла в 10 разів, і на сьогодні одна акція пошуковика коштує 865,65 долара, а вся компанія - 288 мільярдів доларів.

Про це пише "Лєнта.ру" з посиланням на дані MarketWatch.

Видання звертає увагу, що незважаючи на вражаюче зростання акцій, Google все одно недооцінений відносно багатьох інших інтернет-компаній.

Залишаючись найдорожчим Інтернет-активом на ринку по загальній вартості, Google водночас набагато поступається конкурентам за таким показником як відношення вартості до прогнозу виручки за майбутній рік.

Так, якщо інтернет-магазин Amazon оцінюється в 135 річних виторгів, а Facebook - в 44, то Google - тільки в 18.

При цьому, коли інтернет-пошуковик виходив на біржу, його оцінювали в 52 річних виручки, а в серпні 2004 року - в 65,5.

Таким чином, за цим показником Google не тільки не зріс, але і значно подешевшав.

У той же час Amazon дев'ять років тому оцінювався в 30 річних виторгів. Його акції з 2006 року зросли приблизно в шість разів.

Як відомо, Google вийшов на біржу 19 серпня 2004 року. Акції в рамках первинного розміщення цінних паперів торгувалися по 85 доларів за штуку.

Свого рекорду вартості акції Google досягли в липні 2013 року, коли одна акція оцінювалася в 920 доларів.

Як повідомлялось, цими вихідними на великих сервісах Google стався технічний збій на п’ять хвилин, в результаті чого світовий Інтернет-трафік впав на 40%, а компанія втратила 500 тисяч доларів.