Україна може втратити від заборони Росією Roshen 1 мільярд

Сумарні втрати корпорації Roshen, підприємств-суміжників і бюджетів усіх рівнів від заборони на постачання продукції корпорації в Росію можуть становити до кінця року понад 1 мільярд гривень.

Про це повідомив директор з розвитку Roshen Євгеній Вовчановський, повідомляє УНІАН.

"До кінця року втрати України можуть перевищити 1 мільярд гривень. Це сукупні втрати: несплачені податки, нарахування зарплати, соціальні внески", - сказав він.

Водночас Вовчановський не зміг оцінити безпосередні збитки Roshen. Він наголосив, що влітку шоколадної продукції поставляється менше, проте скандал з Росією застав корпорацію напередодні "шоколадного сезону" (осінь-зима).

За словами директора з розвитку, говорити про скорочення виробництва поки рано. При цьому нагадав, що виробничі показники компанії за 2012 рік становили 293 тисяч тонн продукції, 120 тисяч з яких (41%) було відправлено до Росії.

Представники корпорації повідомили, що вони оптимістично дивляться на майбутні торговельні відносини з Росією, однак сьогодні Roshen шукає нові ринки реалізації товару.

Вовчановський також зазначив, що ціни на товар не змінилися. "Ціни не можуть змінюватися так швидко", - сказав він.

Також він додав, що за кілька останніх років Roshen інвестував в українське кондитерське виробництво близько 1 мільярда доларів.

Як повідомлялося, 29 липня Росспоживнагляд заборонив постачання в Росію продукції компанії Roshen, яка нібито не відповідала нормативам.

В ході експертизи продукції Roshen, в ній, за словами голови відомства Геннадія Оніщенка, було знайдено небезпечну сполуку бензопірен.

Пізніше відомство спростувало ці відомості, заявивши, що претензії стосуються лише маркування продукції.

Слідом за Росією і перевірку продукції Roshen почали Білорусь, Казахстан, Таджикистан, Киргизстан та Молдова. Однак, ці країни не виявили жодних порушень щодо якості та безпеки даних кондитерських виробів.

Як відомо, в Україні діють чотири фабрики Roshen - київська, вінницька, маріупольська і кременчуцька.

Вони виробляють до 200 видів кондитерських виробів.

Roshen постачає свою продукцію в Казахстан, Узбекистан, Киргизію, Азербайджан, Вірменію, Молдову, Естонію, Латвію, Литву, США, Канаду, Німеччину, Ізраїль.