Івано-Франківщина не дозволила Chevron видобувати сланцевий газ

Представницький орган Івано-Франківської області на заході України відхилив запропонований урядом проект угоди з Chevron про видобуток сланцевого газу, за рахунок якого Київ сподівається знизити залежність від російського Газпрому.

Про це повідомляє Reuters.

За урядовий проект проголосували 40 депутатів при необхідному мінімумі в 58 голосів.

Chevron повідомила в лютому, що переговори з Україною про видобуток сланцевого газу з Олеського родовища не можуть тривати бізкінченно.

Енергетичний гігант розглядає перспективи вкладень у видобуток сланцевого газу в інших країнах.

Аналогічний проект, про видобуток сланцевого газу на сході України, був легко прийнятий місцевими законодавцями ще в минулому році, але там освоювати родовище доручено Royal Dutch Shell.

Депутати на заході веліли уряду в Києві доопрацювати проект угоди заради збільшення гарантій екологічної безпеки регіону.

Українське законодавство вимагає обов'язкового узгодження проектів з видобутку сланцевого газу з місцевими радами. Львівська обласна рада ще не назвала дату розгляду цього питання.

"В угоді прописані умови, які дозволять Chevron перетворити на болото і пустелю сотні кілометрів України", - повідомила Ірина Сех, голова парламентського комітету з питань екологічної політики з партії "Свобода".

Як повідомлялось, Посол США в Україні Джеффрі Пайєтт заявив, що одним з основних пріоритетів його діяльності є енергетична незалежність України.