Представник ЄС: Україна має потенціал, але ще треба постаратись

Високий представник Європейського Союзу з закордонних справ і політики безпеки Кетрін Ештон бачить великий потенціал України у побудові процвітаючої держави.

Про це йдеться у привітанні Ештон Україні з нагоди 22-ї річниці незалежності, повідомляють "Українські новини".

У вітанні Ештон зазначає, що День Незалежності повинен стати приводом для роздумів над досягненнями країни і над її майбутнім.

Ештон підкреслює, що Україна як незалежна країна є господарем своєї долі, і розвиток подальших відносин між ЄС і Україною залежить саме від неї. Вона вважає, що важка праця і політична воля допоможуть зробити всі надії реальністю.

На її думку, Україна, провівши успішні переговори з ЄС щодо підготовки до підписання Угоди про асоціацію в листопаді на саміті "Східного партнерства" у Вільнюсі, стала гарним прикладом для інших держав у Східній Європі, що здійснюють свої євроінтеграційні устремління.

"Цього року Європейський Союз і Україна мають безпрецедентну можливість здійснити великий стрибок у своїх відносинах, підписавши угоду про асоціацію, яка також передбачає створення глибокої та всеосяжної зони вільної торгівлі", - йдеться в листі Ештон.

Вона зазначає, що новий вимір співпраці принесе вигоду Україні, адже він "пропонує конкретний набір інструментів для модернізації України".

"Однак, воно поліпшить повсякденне життя 45 мільйонів українців, тільки якщо інститути України здійснять додаткові зусилля з наближення до стандартів ЄС і вшанування наших спільних цінностей", - наголошується у привітанні.

Ештон висловила сподівання, що Україна успішно виконає всі необхідні вимоги у вересні, і Угода про асоціацію з ЄС буде підписана.

Як повідомлялось, секретар Держдепартаменту США (МЗС США) Джон Керрі, вітаючи Україну з 22-ю річницею незалежності, запевнив, що США підтримують Київ на шляху до підписання Угоди про асоціацію з ЄС.