Кримські митники проґавили яхту за 7 мільйонів

Кримські митники програли судову тяганину стосовно конфіскованої моторної яхти Victory-II, яка зникла у 2011 році.

Про це йдеться у рішенні Господарського суду АР Крим від 28 серпня цього року, повідомляють "Наші гроші".

Суд дійшов висновку, що відповідальними за зберігання яхти була кримська митниця, а не Ялтинський порт, який лише здійснював функції технічного зберігача.

Як відомо, 21 вересня 2011 року митники вилучили у громадянина Болгарії Володимира Іванова яхту Victory-II у зв'язку із порушенням митних правил – він прострочив дозволений час перебування на території України.

За договором зберігання цю яхту класу "люкс" (марка Ferretti) передали Ялтинському порту. На початку жовтня того ж року за рішенням суду судно було конфісковане, тобто перейшло у власність України.

Однак під час проведення інвентаризації у листопаді на території порту її не знайшли.

Як вказав суд, "втрата яхти сталася внаслідок злочинних дій з боку невстановлених осіб". Камери спостереження зафіксували двох осіб, які близько третьої години ранку вивели яхту з порту в невідомому напрямку, не включаючи ходових вогнів.

При цьому яхта не була закріплена жодними спеціальними технічними засобами, оскільки у порту їх немає.

"Охорона яхти здійснювалася шляхом візуального контролю, силами диспетчерів порту і співробітниками служби морського вокзалу", – сказано у матеріалах суду.

Митники звернулися з позовом до Ялтинського порту, вимагаючи стягнення вартості яхти 7,16 мільйона гривень (655 тисяч євро) згідно із тодішнім курсом. Саме таку суму втратила держава.

Однак, суди перших двох інстанцій раніше вже відмовили митникам у задоволенні позову. Вищий господарський суд у березні цього року відправив справу на новий розгляд до Господарського суду АРК, який і виніс рішення не на користь митників.