Україна відходить від монопольної паливної залежності - Бойко

Віце-прем'єр міністр України Юрій Бойко вважає, що Україна вступила в активну фазу переходу від монопольної паливної імпортозалежності до налагодження диверсифікації поставок енергоносіїв та підвищення їх видобутку з власних джерел.

Про це повідомляє "УНН".

"Це складний, але надзвичайно перспективний і вкрай необхідний для забезпечення безпеки суверенної України процес. Першочергова роль у цьому процесі належить працівникам нафтової, газової та нафтопереробної промисловості", - зазначив Бойко.

За словами Бойка Україна і надалі буде відігравати ключову роль у забезпеченні транзитних поставок газу до Європи, адже газотранспортна система України залишається унікальним і надійним енергетичним транзитним організмом.

Як повідомлялось, за словами міністра енергетики Едуарда Ставицького, Україна повністю забезпечила себе газом на опалювальний сезон, закачавши в сховища 12,2 мільярда кубометрів газу, в тому числі 5,8 мільярда кубів власного видобутку.

Раніше Ставицький заявляв, що загалом обсяг газу в підземних сховищах (ПСГ) України до кінця року буде не меншим, ніж 14 мільярдів кубометрів.

Разом з тим, міністр зазначив, що наразі ведуться переговори з Росією про збільшення об'ємів газу в підземних сховищах до 18-19 мільярдів кубометрів.

Раніше повідомлялось, що у зв'язку з цим Україна наполягає на наданні кредиту "Газпромом" на 2 мільярди доларів.

Також повідомлялось, що обсяги закачування газу в ПГС впали на 35%.