Виробництво автомобілів на "Богдані" впало на 50%

Корпорація "Богдан" скоротила у січні-серпні обсяги виробництва легкових автомобілів порівняно аналогічним період 2012 року на 49,7% - до 4864 одиниць.

Про це повідомляє УНІАН з посиланням на прес-службу корпорації.

Виробництво комерційних автомобілів скоротилося в 3,6 рази - до 186 одиниць, а виробництво автобусів і тролейбусів - на 5,4% - до 371 одиниці.

"Такі показники обумовлені тим, що практично весь перший квартал завод легкових авто в Черкасах вимушено простоював. Безумовно, після кроків уряду з підтримки автопрому (введення спецмита і утилізаційного збору) ми відзначаємо позитивні тенденції, але кардинально змінити ситуацію в машинобудуванні неможливо", - відзначають в компанії.

Як зазначається, в серпні поточного року порівняно з липнем виробництво легкових автомобілів зросло на 0,5% - до 1061 одиниць, однак у порівнянні з серпнем минулого року зберігається падіння на 22%.

"Позитивні тенденції є, але змушені констатувати: намічений на цей рік план з випуску 25 тисяч легкових автомобілів ми виконати не зможемо", - повідомляє прес-служба.

В корпорації вважають, що для досягнення бажаних виробничих результатів необхідні подальші кроки уряду з підтримки автопрому та стимулювання попиту, зокрема , компенсації кредитних ставок і доплат на покупку вітчизняних авто при здачі на утилізацію старих.

Як відомо, на початку вересня в корпорації "Богдан" заявила про намір до кінця 2013 року випустити близько 500 китайських автомобілів Great Wall на автозаводі в Черкасах.

В кінці серпня корпорація "Богдан" почала повномасштабне виробництво китайських легкових автомобілів JAC.

За підсумками 2012 року корпорація знизила обсяги виробництва автомобілів всіх видів на 36,2 % порівняно з 2011 роком - до 13 455 одиниць.

Корпорація "Богдан " створена в лютому 2005 року Петром Порошенком.

Корпорація має два заводи: з виробництва легкових автомобілів в Черкасах (випускає автомобілі Lada і Hyundai, а також автомобілі під власним брендом), а також автобусів і тролейбусів у Луцьку.

Як повідомлялось, уряд готує програму компенсацій у розмірі близько 12 тисяч для громадян, які купуватимуть нові автомобілі, у випадку передачі на утилізацію старих автівок.