Європейці все частіше їдуть на заробітки до Латинської Америки

Через наслідки економічної кризи, все більше європейців в пошуках вищих заробітків направляються до інші частини світу, зокрема Латинську Америку.

Про це пише "УНН" з посиланням на мексиканське видання Informador.

Керівник міжнародної компанії Hays, яка займається працевлаштуванням мігрантів ,Марк Боуден пояснює таку тенденцію тим, що на тлі економічного зростання, країни Південної Америки зіткнулися з нестачею кваліфікованих фахівців, поповнити яку погодилися європейські професіонали, які, у свою чергу, прагнуть до високих заробітків.

"Зараз напрямок потоку робочої сили змінився. Якщо раніше латиноамериканці шукали роботу в Європі, то зараз європейці кинулися до Латинської Америки в пошуках гідної роботи після того, як країни Євросоюзу опинилися в економічній кризі", - заявив він.

Цифри різняться, але за попередніми даними, в 2011 році з Європи до Латинської Америки виїхало близько 400 тисяч осіб.

Найбільшим попитом серед роботодавців користуються професіонали технічних спеціальностей, лікарі та фармацевти.

Внаслідок таких трудових міграцій, в одних країнах виникає нестача кваліфікованої робочої сили, а в інших - її надлишок, що приводить до соціально-економічних проблем.

Єдиним виходом із ситуації є цілеспрямована політика країн Старого і Нового Світу по створенню сприятливих умов працевлаштування для власних громадян, зокрема, випускників вузів.

Як відомо, у другому кварталі 2013 року рівень безробіття у Франції підскочив до максимального рівня з 1998 року - 10,9% проти 10,8% в першому кварталі.