Мобільний інтернет у Київському метро до "Євро-2012" не з'явиться?

Послуга мобільний інтернет у київському метрополітені, яку планували запустити до чемпіонату "Євро-2012", не з'явиться вчасно.

Конкурс по вибору компанії для будівництва мережі київські влада оголосила лише у вівторок, і запустити послугу тепер вдасться в кращому випадку через півроку, вважають оператори, пише "Комерсант -Україна".

Проект затягнувся через переговори з потенційним переможцем конкурсу - компанією ЕСУ - про вартість будівництва мережі.

Передбачається, що роботи з модернізації мережі проведе генеральний підрядник - переможець інвестконкурсу, а потім продасть мережу консорціуму з трьох мобільних операторів.

"Потім ми вже самі вирішимо, як їй управляти, можливо, передамо в управління підряднику", - говорить директор з корпоративного управління "Астеліту" Юрій Курмаз.

Він пояснює, що консорціум був створений, так як одній компанії набагато простіше домовитися з метрополітеном.

Головне управління економіки та інвестицій КМДА звинувачувало у затримці проекту керівництво метрополітену, якому було доручено підготувати техніко-економічне обґрунтування .

А в метрополітені стверджували, що узгодження ТЕО затримує Головне управління транспорту та зв'язку КМДА.

Справжня причина затримки проекту - тривалі переговори про його вартість, стверджують оператори.

У першій постанові уряду вона оцінювалася 224, 5 мільйона гривень, але вже через місяць КМДА знизила її майже на третину.

"Це були дуже умовні цифри, практично не підкріплені розрахунками,нинішня вартість близька до реальної", розповідає Курмаз.

Втім, один з керівників іншого мобільного оператора на правах анонімності стверджує, що вартість проекту неодноразово намагався завищити потенційний переможець конкурсу.

Практично всі оператори стверджують, що ним стане компанія ЕСУ, "дочка" австрійського концерну EPIC і власник 92,79% акцій "Укртелекому".

Як відомо, у вівторок КМДА оголосила конкурс на залучення iнвестора для будiвництва iнфраструктури мобiльного зв'язку в Київському метрополiтенi.