АМКУ дозволив Ахметову володіти "Укртелекомом"

Антимонопольний комітет дозволив компанії СКМ одержати контроль над "Укртелекомом".

Про це повідомляє прес-служба АМКУ.

"Антимонопольний комітет надав компанії SCM Financial Overseas Limited дозвіл на придбання акцій компанії Ua Telecominvest Limited", - йдеться в повідомленні.

Як додає АМКУ, "внаслідок концентрації SCM Financial Overseas Limited опосередковано одержить контроль над акціонерним товариством "Укртелеком"".

При цьому АМКУ своє рішення мотивує тим, що на думку експертів дане поглинання не спричинить до монополізації ринку.

"НКРЗІ, експертні установи та більшість учасників ринків телекомунікацій висловили думки, що концентрація суттєво не вплине на стан економічної конкуренції на ринках надання послуг місцевого, міжміського, міжнародного фіксованого телефонного зв’язку, послуг доступу до мережі Інтернет", - зазначили в АМКУ.

Разом з тим, в АМКУ вважають, що "концентрація дозволить зберегти існуючу інфраструктуру зв’язку національного оператора телекомунікацій - ПАТ "Укртелеком" та залучити інвестиції для її модернізації".

Як повідомлялось, 3 червня група СКМ і група EPIC підписали договір купівлі-продажу 100% акцій компанії Ua Telecominvest Limited (Кіпр), якій належать корпоративні права ТОВ "ЕСУ" (Україна).

У свою чергу, компанія "ЕСУ" володіє 92,79% акцій "Укртелекому".

Як відомо, компанія SCM Financial Overseas Limited - холдингова компанія, яка входить в групу СКМ Ріната Ахметова.

До її складу входять група компаній VEGA, яка представлена на ринку фіксованого зв'язку та Інтернету. До складу групи VEGA входять: ПАТ "Фарлеп-Інвест", ЗАТ "АТ-Зв'язок", ЗАТ "МИР", ТОВ "ЦСС", які, зокрема, надають послуги місцевого телефонного зв'язку.

Відомо, що "Укртелеком" - найбільший оператор фіксованого зв'язку України, який налічує понад 9,4 мільйона абонентів.

Крім того, компанія також є лідером ринку Інтернету (понад 1,4 мільйона абонентів).