ЄС заступився за Литву, якій Росія теж влаштувала "митну блокаду"

Європейська Комісія у вівторок, 17 вересня, закликала Росію скасувати невиправдані, на її думку, митні перевірки литовських вантажів.

Про це повідомляє "Німецька хвиля".

"Ці дії представників російської влади суттєво перешкоджають торгівлі. Ми сподіваємося, що вони негайно скасують ці невиправдані обмеження", - сказали у представництві Єврокомісії у Вільнюсі.

Як зазначає видання, ця заява стала відповіддю на скаргу офіційного Вільнюса до Брюсселя.

У ній міністр закордонних справ Литви Лінас Лінкявічус поінформував верховного представника ЄС з питань зовнішньої політики Кетрін Ештон та інших представників Єврокомісії про те, що з 11 вересня на литовсько-російському кордоні застосовують нові обмежувальні заходи на митниці.

На думку Лінкявічуса, вони є несумісними із зобов'язаннями Росії як члена СОТ і закликав змусити російську сторону припинити "застосування дискримінаційних заходів".

Крім того, як заявив литовський міністр, ретельній перевірці були піддані зареєстровані у Литві легкові автомобілі, через що громадянам Литви було рекомендовано утриматися від поїздок до Калінінградської області.

Як стверджує голова литовської асоціації водіїв вантажного транспорту Рікардас Малкус, минулого четверга російські митники несподівано почали ретельно інспектувати товари з Литви.

За його словами, перевірки тривають по два дні і різко збільшують витрати на перевезення. Перевізники неофіційно кажуть, що це робиться за вказівкою митної служби Росії.

Як повідомлялось, Росспоживнагляд посилив контроль за якістю та безпекою молочної продукції з Литви.

Раніше також повідомлялось, що в середині серпня російська митниця заблокувала експорт українських товарів. Роботу в звичному режимі митниця відновила тільки після втручання з боку ЄС.

Як відомо, починаючи з 1 липня Литва головує в Євросоюзі.

У листопаді цього року на саміті Східного партнерства в Литві очікується підписання між Україною та ЄС угоди про асоціацію та зону вільної торгівлі. Литва дуже активно підтримує Україну в цьому питанні.