Уряд схвалив проект Угоди про асоціацію з ЄС

Уряд на своєму засіданні сьогодні схвалив проект Угоди про асоціацію між Україною та Європейським Союзом, включаючи всеохоплюючу зону вільної торгівлі.

Про це повідомляє прес-служба уряду.

Виступаючи в ході засідання уряду, прем'єр-міністр Микола Азаров заявив, що в процесі підготовки угоди з ЄС уряду вдалося захистити інтереси вітчизняної економіки попри те, що лібералізація охопить більше 97% всього обсягу двосторонньої торгівлі між сторонами.

Азаров зауважив, що згідно угоди, середня ставка мит в Україні знизиться для товарів з Євросоюзу вдвічі: з 4,95% до 2,42%, в той час як середня ставка мит Євросоюзу для українських товарів зменшиться в 15 разів - з 7,6% до 0,5%.

При цьому, за словами Азарова, скасування ввізних мит щодо українських товарів відбудеться вже в перший рік дії угоди ще до ратифікації.

Натомість українські виробники отримають захист в перехідний період, адже "мито для товарів з ЄС в Україні буде знижуватися поступово, протягом чотирьох років".

"Таким чином, українські виробники отримають часову перевагу і шанс підвищити конкурентоспроможність своєї продукції не тільки на ринку Євросоюзу, але й на ринках "третіх" країн", - зауважив прем'єр.

Завдяки угоді Азаров очікує додаткове зростання ВВП за рахунок таких видів економічної діяльності, як сільське господарство, харчова і легка промисловість, металургія та оброблення металу, машинобудування, транспортні послуги, послуги юридичним особам тощо.

"Крім того, наявність міжнародного договору, що передбачає вільну торгівлю з Європейським Союзом, має стати потужним аргументом на користь збільшення прямих іноземних інвестицій, особливо з "третіх" країн, у виробництво в Україні товарів або послуг, орієнтованих на експорт до країн-членів ЄС", - сказав прем'єр.