Енергетична незалежність це наша мрія - Янукович

Україна завершує переговори з відомими світовими компаніями за угодами, що стосуються збільшення обсягів видобутку власного газу, заявив президент України Віктор Янукович.

Про це повідомляє "Інтерфакс-Україна".

"Ми продовжуємо шлях диверсифікації поставок газу в Україну, ми продовжуємо шукати можливості збільшення видобутку власного газу", - сказав президент українським журналістам у Нью-Йорку.

Янукович нагадав, що зараз Україна видобуває 21 мільярд кубометрів газу на рік.

"Поступово цей видобуток буде зростати. У наші плани входить разом з нашими партнерами - це відомі компанії світового рівня - збільшити видобуток газу в Україні. Приблизно до 2017 року ми плануємо ще додати близько 30 мільярдів кубометрів" , - також зазначив Янукович.

Президент підкреслив, що питання енергетичної незалежності є для України стратегічним.

"Це наша мрія, яку ми хочемо здійснити і будувати економіку на власних енергетичних ресурсах або ресурсах, які ми будемо купувати на ринку за тими цінами, які будуть нас влаштовувати", - додав він.

Він додав, що на 25 вересня заплановані чергові зустрічі з представниками енергетичних компаній ExxonMobil і Shell.

"Швидше за все, будуть підписуватися відповідні документи, цим займаються міністерство енергетики і мої радники", - сказав президент.

Як повідомлялось, у рамках візиту президента України Віктора Януковича до США на 68-у сесію Генеральної асамблеї ООН заплановані зустрічі з главами ряду іноземних держав, керівниками інституцій Євросоюзу та міжнародних організації.