Україна зробила все, щоб отримати кредит МВФ - президент

Президент Віктор Янукович заявляє, що Україна виконала усі вимоги МВФ для отримання нового кредиту за винятком підняття цін на газ для населення, що може бути замінене на іншу вимогу.

Про це він сказав в інтерв’ю агентству Bloomberg у Нью Йорку, повідомляє УНІАН.

"Ми ведемо переговори з МВФ усі чотири останні роки і сподіваємось, що МВФ нарешті захоче досягнути угоди", - сказав він.

Президент додав, що Україна виконала усі вимоги МВФ за винятком однієї - підняття цін на газ для населення.

"Немає у нас можливості піднімати ціну. А коли точно угода може бути підписана - це питання до МВФ. Ми готові замінити цю умову іншою і ми готові це обговорювати", - сказав Янукович.

Як повідомлялось, у липні цього року заступник керівника департаменту зовнішніх зв'язків МВФ Вільям Мюррей заявив, що МВФ може ухвалити рішення про відновлення програми співробітництва з Україною в листопаді, після того, як країну відвідає місія Фонду.

Як відомо, у листопаді 2008 року МВФ ухвалив рішення про надання Україні дворічної програми кредитування stand-by на суму близько 16,4 мільйрда доларів.

У 2008-2009 роках Україна одержала три транші кредиту на загальну суму 12 мільярдів доларів. Четвертий транш через проведення президентських виборів виділений не був.

Влітку 2010 року Фонд схвалив нову дворічну програму stand-by майже на 16 мільярдів доларів.

Україна одержала від МВФ перший транш у розмірі 1,89 мільярда доларів. У грудні 2010 року було виділено другий транш у розмірі близько 1,5 мільярда доларів.

Після цього виділення коштів було заморожене через невиконання Україною ряду взятих на себе зобов'язань, зокрема, щодо підвищення тарифів на газ і теплопостачання для населення.

Як повідомлялось, українські експерти нещодавно заявили, що Україні необхідно отримати чергову допомогу від МВФ, щоб уникнути можливого дефолту.

Як відомо, раніше президент заявляв, що вимоги МВФ щодо підвищення ціни на газ для населення є неприйнятними і уряд їх не виконає.