Бізнесмен Курченко створив "енергоресурсну піраміду" - ЗМІ

Бізнесмен Сергій Курченко створює "енергоресурсну піраміду", позичаючи газ в газотрейдерів і розплачуючись за нього після продажу підприємствам. Однак, у цій схемі бізнесмен вже заборгував як Фірташу, так і "Нафтогазу".

Про це пише видання "Дзеркалі тижня.Україна" у статті "Молодобоги пожирають титанів?".

"Курченко створює ресурсні піраміди, а точніше, енергоресурсні (нафтопродуктову і газову)…Він бере ресурс в одних, продає іншим", - пише видання.

Як зазначається з посиланням на джерела, у Курченка тільки в 2012 році "загубилося" не менш як 500 мільйонів кубометрів газу на 178,5 мільйона доларів.

"У лабіринтах підприємств, афілійованих із бізнесом Курченка, йдеться про газ, узятий в Ostchem Holding і "Нафтогазу" та перепроданий компаніями холдингу СЄПЕК промисловим газоспоживачам", - пише видання.

За даними видання, "25 червня 2012 року ТОВ "ГазУкраїна-Трейдинг" одержало від НАКу газ на суму близько 1,1 мільярда гривень. Через добу інше ТОВ - "ГазУкраїна-Коммерс" одержало за тією ж схемою газ на суму 3,53 мільярда гривень".

"Обидва ТОВ навіть зробили умовні перші проплати, щоб власник ресурсу не хвилювався завчасно. А коли НАК "прозріла", її газ уже давно й успішно було реалізовано. Тільки от основних платежів за нього "Нафтогаз" так і не дочекався", - пише видання.

За інформацією різних джерел видання, компанії, афілійовані з холдингом Курченка, продали торік мало не вдвічі більше, ніж отримали реального ресурсу з різних джерел - понад 800 мільйонів кубометрів газу (за іншими даними - понад 1 мільярд кубометрів).

"Це не рахуючи боргів компаній "ГазУкраїна-Коммерс" і "ГазУкраїна-Трейдинг", які теж належать до групи компаній Курченка (хоча він від них і відхрещується), перед НАК "Нафтогаз України" за газ, отриманий у цієї компанії та проданий ще 2011 року на суму 235 мільйонів доларів. А з урахуванням позовних вимог "Нафтогазу" сума боргу вже перевищила 2,5 мільярда гривень", - пише видання.

Однак, як зазначає видання, на схемі бізнесмена попався не тільки "Нафтогаз", але й Ostchem Дмитра Фірташа.

За даними видання, компанія "Лідер-газ", що належить до групи СЄПЕК Курченка, отримала від Фірташа в 2012 році близько 500 мільйонів кубометрів газу.

А тепер стало відомо, що у Фірташа досі не оплачено частину з імпортованого минулого року російського газу.

"Поки що баланс поставленого ресурсу та отриманої плати не сходиться. Подейкують, що не сходиться на 400 мільйонів доларів", - пише видання.

Хоча, як додають у статті, "неоплачений газ не випарувався, а був благополучно проданий".