Ціни на "борщовий набір" зростуть на 15-20% - експерт

Ціни на "борщовий набір" зростуть на 15-20% - фермери таким чином намагаються компенсувати втрати урожаю від затяжних дощів.

Таку думку висловив директор аналітичного департаменту компанії Pro-Consulting Олександр Соколов, повідомляє "Укрінформ".

"У жовтні ціна на овочі "борщового набору" зросте на 15-20% внаслідок бажання фермерів компенсувати як мінімум 10% втрати урожаю", - сказав Соколов.

За словами експерта, ті фермери, які не встигли зібрати урожай, намагаються зробити це максимально швидко, проте овочі псуються і збір ускладнений через дощі.

А ті, хто урожай вже зібрав, зазнають збитків через псування продуктів на незахищених від підвищеної вологості складах.

"Прогноз погоди обіцяє на початок жовтня опади і можливі заморозки і це не надає оптимізму фермерам", - зауважив Соколов.

На думку аналітика, крім об'єктивних причин зростання цін, свою роль зіграє і суб'єктивний фактор - бажання продавців отримати додатковий прибуток.

Робити прогноз цін на більш тривалий період Соколов не став, зазначивши, що на вартість чинитимуть вплив імпортні і тепличні овочі.

Як повідомляється, середні ціни на вітчизняні овочі з "борщового набору" на початок жовтня на оптовому ринку "Столичний" становили: буряк столовий круглий - 2,5 гривні за кілограм; капуста білокачанна - гривні за кілограм; картопля - 4 гривні за кілограм; морква - 2,5-4 гривні за кілограм; цибуля ріпчаста - 4-9 гривні за кілограм.

Більш детально про наслідки поганої погоди для економіки читайте в огляді "Реальної економіки".

Раніше міністр аграрної політики та продовольства Микола Присяжнюк заявляв, що цьогоріч в Україні зберуть близько 9,4 мільйона тонн овочів, в той час як потреби українців становлять до 7,3 мільйона тонн.