Мін'юст за 3 роки заплатив більше мільярда роялті за користування держреєстрами

За останні 3 роки підприємства, що обслуговують держреєстри , в тому числі родинні ЄДАПСу структури "Арт-майстер" і "3 -Т" , отримали від Міністерства юстиції авторську винагороду на суму більше мільярда гривень , що значно перевищує вартість покупки самих реєстрів. Про це свідчить проведений Мін'юстом аудит завідувача держреєстрами "Інформаційного центру".

Про це пише "Дзеркало тижня".

Загальна сума виплат держпідприємству "Інформаційний центр" від Мін’юсту за 2010-2013 роки за те, що українці користувалися реєстрами, що належать державі, становила 1,115 мільярда гривень.

З цих коштів "Арт-майстер" і "3 -Т" зарахували собі 411 мільйон. Відзначимо, що за останні роки сума авторської винагороди помітно зросла в порівнянні з 2007-2009 рр. , коли Мін’юст сплатив приватним компаніям винагороду на суму "всього" 205 мільйонів гривень, - йдеться у публікації.

Загалом з 18 державних реєстрів, які адмініструє "Інформцентр", у власності держави знаходилися тільки три, а інші належали "Арт -мастеру" і "3 -Т", з якими "Інформцентр" уклав угоди на користування програмною продукцією без проведення тендерів.

Як повідомлялось, Державна реєстраційна служба України заперечує витік інформації з бази даних Державних реєстрів і заявляє про повне відновлення їх роботи.

Раніше повідомлялось що, з 1 жовтня державні і єдині реєстри, які обслуговує ДП "Інформаційний центр" Міністерства юстиції, припинили роботу.

У п’ятницю з цього приводу свою заяву зробив колектив підприємства, звинувативши нове керівництво підприємства в співучасті в рейдерському захопленні реєстрів.