Рівень концентрації банків в Україні - один з найвищих в СНД

Рівень концентрації банківських установ в Україні є одним з найвищих в СНД, підрахували в Незалежній асоціації банків України.

Про це повідомляє "Інтерфакс-Україна".

"До початку жовтня кількість банківських точок продажів в Україні становила 19,5 тисячі підрозділів, або більше 43 одиниць у перерахунку на 100 тисяч жителів.

Показник насиченості населення банківськими підрозділами є одним з найвищих в СНД, у Молдові на 100 тисяч осіб припадає в середньому 36 банківських підрозділів, в Республіці Білорусь - 35, в Російській Федерації - 32, в Казахстані та Киргизії - 13 і 16 відповідно.

За даними НАБУ, однією з найвищих також є територіальна щільність мережі в Україні - на 1 тисячу квадратних кілометрів території припадає понад 30 відділень банків.

"Регіональна концентрація територіальної присутності точок продажів України варіюється від 27 точок продажу на 100 тисяч осіб у Тернопільській області до 72 в столиці, але є переважно високою - в 14 областях вона становить 40 і більше банківських відділень на 100 тис. осіб", - зазначили в НАБУ.

Найбільшу регіональну мережу, за даними НАБУ, сформували Ощадбанк - 5,67 тисяч філій і відділень, або 29% від їх загальної кількості, ПриватБанк - 3,27 тисячі, або 17%, Райффайзен банк Аваль - 0,86 тисячі, або 4%, УкрСиббанк - 0,63 тисячі, або 3% і банк "Надра" - 0,53 тисячі, або 3%.

При цьому, згідно з повідомленням, 46 банків мають від одного до 10 відокремлених підрозділів, а 21 банківська установа працює взагалі без них.

"Наявність потужної мережі дає банкам можливість активно залучати клієнтів навіть у віддалених від столиці регіонах, хоча з розвитком інформаційних технологій все більш важливим інструментом утримання конкурентних позицій банків буде наявність якісних і доступних систем дистанційного обслуговування", - резюмується в повідомленні.

Як повідомлялось, обсяг нових кредитів, наданих банківськими установами підприємствам і населенню, в липні в порівнянні з показниками минулого року зріс на 16,7 %, до 133,7 мільярда гривень.