Уряд планує витратити 16 мільярдів для зниження собівартості комунальних послуг

Замість підвищення тарифів для населення уряд України розглядає можливість залучення інвестицій у розмірі 16 мільярдів гривень для зниження собівартості комунальних послуг.

Про це повідомив сьогодні на брифінгу міністр регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України Геннадій Темник, повідомляє "Ліга.Бізнес".

Темник зазначив, що на сьогоднішній день населення платить 70% собівартості комунальних послуг.

"Але необхідно не підвищення тарифів, а зниження собівартості за рахунок впровадження енергозберігаючих технологій. Це зараз основне завдання, яке відпрацьовується в міністерстві", - сказав міністр.

Він додав, що уряд "особливо сподівається" на ті напрацювання, які були зроблені по залученню коштів від світових фінансових організацій.

"Зараз ми відпрацювали можливість залучення близько 16 мільярдів гривень у модернізацію підприємств ", - сказав він.

Міністр зазначив, що модернізація дозволить на 30% знизити собівартість комунальних послуг. У такому випадку, за його словами, питання підвищення тарифів для населення буде знято.

Як повідомлялось, на днях Світовий банк порекомендував Україні збільшити середні тарифи на природний газ для населення до рівня тарифів для підприємств ТКЕ - з 895 до 1309 гривень за тисячу кубометрів.

В той же час, на думку експертів через низьку енергоефективність житлових споруд українці щорічно переплачують 26 мільярдів гривень за тепло.