Уряд хоче дозволити державне фінансування неефективних проектів - ЗМІ

Державне фінансування можуть отримати інвестиційні проекти, які не матимуть жодного економічного ефекту, натомість можуть досягти певного соціального ефекту.

Як пише "Комерсант-Україна", про це йдеться в підготовленому урядом законопроекті внесення змін до Закону "Про інвестиційну діяльність".

Зокрема, уряд планує змінити принципи оцінки доцільності своєї участі в інвестиційних проектах, внісши до критеріїв такий фактор як соціальний ефект.

Як відомо, наразі законодавство допускає участь держави в реалізації інвестиційних проектів лише у разі позитивної оцінки їх економічної ефективності.

Однак, в Мінекономрозвитку, який готував зміни до закону, вважають, що "оцінку економічної ефективності слід проводити лише при оцінці тих проектів, наслідком реалізації яких створюється прибуток".

Ще одна ініціатива авторів законопроекту - виключення норми, згідно з якою державна участь в проекті стає неможливою за наявності хоча б однієї негативної експертної оцінки.

Василь Юрчишин з Центру Разумкова, як пише видання, вважає, що робити оцінку соціального ефекту реалізації проектів значно важче, а тому "пропоновані зміни можуть знизити ефективність використання державних коштів".