Фірташ відсудив у НАК "Нафтогаз України" газу на 2 мільярди - ЗМІ

Компанія олігарха Дмитра Фірташа у дуже сумнівний спосіб відсудила газу у НАК "Нафтогаз України" на 2 мільярди доларів.

Про це йдеться у статті "Пограбування століття. Хто вивіз із "Нафтогазу" три КамАЗи стодоларових банкнот?", розміщеній на "Українській правді".

Як ідеться у статті, процес відбирання у "Нафтогазу" на користь ЗАТ "УкрГаз-Енерго" завершився у 2013 році.

В його результаті фірма Фірташа відсудила у НАКу майже 5 мільярдів кубів газу (коштують майже 2 мільярди доларів), які начебто вона закачала у сховища у 2006 році.

Як зазначається, Госпсуд Києва спершу зобов'язав "Укртрансгаз" віддати "УГЕ" "безпідставно набуте майно" - 4,862 мільярда кубометрів газу, однак, потім постановив забрати майже весь цей обсяг у "Нафтогазу" для передачі через "Укртрансгаз" фірмі Фірташа.

Фінальним етапом відчуження майна держави стало рішення того ж суду про "повернення" половини акцій "УГЕ", які були у власності держави, самій компанії Фірташа, йдеться в повідомленні.

"Це третє рішення було потрібно, тому що НАК "Нафтогаз" володів половиною "УкрГаз-Енерго". Отже, теоретично, половина відсудженого об'єму газу вартістю майже 1 мільярд доларів могла би знову повернутися йому через дивіденди", - йдеться у статті.

Підставою для визнання того, що "Нафтогаз" "незаконно заволодів майном", суд визнав відсутність у нього актів прийому-передачі газу, які у НАКу "загубились".

Але у 2007 році представник "УГЕ" демонстрував ці акти журналістам, отже вони були і про них у "обікраній" компанії знали.

Як відомо, ЗАТ "УкрГаз-Енерго" було засноване на паритетних умовах "Нафтогазом" та "РосУкрЕнерго АГ".

"РУЕ" на 50% є власністю російського "Газпрому" та приватної фірми, якою володіли особисто Дмитро Фірташ (90%) та Іван Фурсін (10%).

Як повідомлялося, на початку жовтня президент РФ Володимир Путін заявив, що дозволив "Газпрому" надати знижку на постачання газу в Україну.

Пізніше виявилось, що знижка надана трейдеру Ostchem Фірташа - за пільговою ціною 260 доларів за тисячу кубометрів ця компанія зможе закупити додаткові 5 мільярдів кубометрів газу.

Також повідомлялось, що Ostchem закачав вже у підземні сховища України 4 мільярди кубометрів газу.

Як відомо, "Нафтогаз" опинився на грані дефолту через борги.