Мінсоцполітики готує заходи по стимулюванню зайнятості населення

Міністерство соціальної політики готує заходи з активізації зайнятості населення, зокрема, пропонує дотувати створення першого робочого місця, а безробітним - компенсацію ставок за кредитами на створення бізнесу.

Про це пише "Комерсант-Україна".

Також в Мінсоцполітики пропонують жінкам, які перебувають в декретній відпустці, забезпечити ваучери для підвищення кваліфікації або отримання нової професії.

Як зазначається, зараз такий механізм працює лише для громадян старше 45 років, які мають трудовий стаж більше 15 років.

Вартість ваучера обмежена 10 прожитковими мінімумами (ПМ; 11,47 тисячі гривень).

За даними Держслужби зайнятості, на 1 жовтня цією можливістю скористалися понад 15 тисяч осіб, з яких 8 тисяч були безробітними.

Приблизний обсяг фінансування цього заходу з Фонду страхування на випадок безробіття становив більше 170 мільйонів гривень.

"Скільки планується витратити на ваучери для матерів у Мінсоцполітики не сказали, пославшись на те, що ініціативи ще узгоджуються в уряді", - пише видання, і додає, що за приблизними підрахунками на це може знадобитися 150 мільйонів гривень.

Співробітник Інституту демографії та соціальних досліджень Лідія Ткаченко вважає цей механізм неефективним - немає гарантії, що після проходження навчання жінка працюватиме за отриманою спеціальністю.

Одночасно Мінсоцполітики розширить перелік пільг для роботодавців. Якщо бізнес працевлаштує жінку, яка вийшла з декрету, то за рік її роботи він отримає компенсацію частини виплаченої зарплати у розмірі 12 ПМ (13,76 тисячі гривень).

Якщо компанія створить умови для дистанційної роботи матері, роботодавець буде отримувати з держбюджету компенсацію в розмірі мінімального єдиного внеску (ЄСВ; до 1 грудня - 398 гривень) до моменту досягнення дитиною трьох років.

Також передбачається збільшення кількості пільг для підприємств, які працевлаштовують молодь на перше робоче місце та інвалідів.

"Якщо зараз роботодавці мають право на компенсацію частини ЄСВ, то уряд пропонує додаткову дотацію у розмірі 12 ПМ", - пише видання.

В той же час, безробітним, які хочуть відкрити власну справу, обіцяють кредити держбанків в розмірі до 50 тисяч гривень, а Фонд з безробіття повністю компенсуватиме відсоткові ставки по них.

Однак, як зазначила Ткаченко, ці норми збільшать державні витрати без гарантії ефективного витрачання коштів.

Як повідомлялось, Фонд соцстрахування Мінсоцполітики за 12 мільйонів гривень модернізує систему захисту інформації.

Раніше Фонд витратив 17,91 мільйона гривень на навчання з охорони праці.

Крім того, у жовтні Фонд замовив собі розробку сайту за 3,59 мільйона гривень.