Fitch прогнозує дефіцит бюджету України цьогоріч у 6,5-7% ВВП

Міжнародне рейтингове агентство Fitch прогнозує зростання дефіциту держбюджету до 6,5-7% ВВП за підсумками поточного року.

Про це сьогодні сказав директор аналітичної групи Fitch з рейтингів європейських країн, що розвиваються Чарльз Севілль, повідомляє УНІАН.

"Бюджетний дефіцит збільшився, і ми очікуємо дефіцит на рівні 6,5-7% ВВП, у той час як торік цей показник становив 6%", - сказав Севілль.

За його словами, фіскальний тиск уряду посилюється, що призводить до зростання боргів.

При цьому, на його думку "уряд покладається більше на Нацбанк".

За його словами, Нацбанк збільшує свою частку у фінансуванні бюджетного дефіциту - в його портфелі близько 60% боргових паперів уряду.

При цьому він відзначив, що уряд готується випустити фінансові векселі для відшкодування ПДВ і, таким чином, "збільшує свій борг не прозоро".

Також Севілль відзначив відсутність бюджету на наступний рік. "Бюджету на 2014 рік немає і не було. Але ми очікуємо наприкінці листопада і припускаємо, що це буде більш жорсткий бюджет".

На його думку, в наступному році дефіцит бюджету становитиме 6,1% ВВП.

Разом з тим, Севілль зазначив, що агентство Fitch прогнозує інфляцію в Україні на рівні 1,5% в цьому році і 5% - в 2014 році.

Як відомо, держбюджет на 2013 рік розрахований виходячи з прогнозних макроекономічних показників річної інфляції (грудень до грудня) в 4,8%, граничним дефіцитом бюджету у 3,2% ВВП і темпами росту ВВП в 3,4%.

У вересні Кабінет Міністрів зареєстровано проект держбюджету на 2014 рік, що передбачає зростання ВВП на 3%, інфляцію на рівні 8,3% і дефіцит бюджету на рівні 2,7% ВВП.

Як повідомлялось, екс-міністр фінансів Ігор Уманський вважає, що держбюджет України у цьому році недоотримає в дохідній частині близько 40-45 мільярдів гривень.

Також повідомлялось, що за даними НБУ, дефіцит зведеного бюджету станом на початок серпня становив 4,3% ВВП.