Мексика списала Кубі більшу частину півмільярдного боргу

Глава міністерства фінансів Мексики Луїс Відегарай повідомив у п'ятницю, що Мексика спише Кубі 70% майже п'ятисотмільйонного боргу п'ятнадцятирічної давності.

Про це повідомляє "Прайм".

Йдеться про кредит, наданий державним мексиканським банком Bancomext кубинському уряду п'ятнадцять років тому, залишковий борг за яким складає 487 мільйонів доларів.

За словами міністра, решта боргу буде виплачена протягом десяти років. Документи про реструктуризацію боргу будуть підписані в ході візиту до Мексики глави МЗС Куби Бруно Родрігеса.

"Було важливо зуміти врегулювати цю ситуацію, вона була перешкодою для розвитку відносин з кубинським народом" , - сказав міністр в радіоінтерв'ю .

Відносини між Кубою і Мексикою ускладнилися після того, як у 2002 році президент Мексики Вісенте Фокс в ході одного із самітів попросив кубинського лідера Фіделя Кастро заздалегідь покинути зустріч з тим, щоб не зустрічатися з президентом США Джорджем Бушем.

В останні роки напруженість у відносинах двох країн спала - у вересні глава МЗС Мексики Хосе Антоніо Меаде Курібренья відвідав острів .

Як відомо, економіка Мексики скоротилася в другому кварталі вперше за чотири роки, долучившись до списку країн, що розвивались з бурхливим зростанням, а тепер вступили в стадію рецесії.