Азаров спростував чутки, які поширює організація Медведчука

Прем'єр-міністр Микола Азаров у Facebook спростував чутки про те, що нібито після підписання Угоди про асоціацію між Україною та ЄС зростуть ціни.

Про це повідомляє прес-служба уряду.

"Повідомлення на бігбордах, яких останнім часом досить багато з'явилося в нашій країні, що асоціація з ЄС - це зростання цін, це не зовсім так, або якщо точніше говорити - зовсім не так", - зазначив глава уряду.

При цьому він пояснив, що ціни визначаються великою кількістю чинників, серед яких є і митні платежі.

"Так от, після підписання Угоди та набуття чинності положення про зону вільної торгівлі, рівень мит на імпорт товарів з ЄС значно знизиться. А це означатиме, що і ціни повинні знизитися", - зазначив Азаров і додав, що це стосується з ЄС.

Що ж стосується інших товарів, то на думку Азарова, вплив Угоди на ціни не буде таким прямим.

"Він буде опосередкованим. Але, тим не менше, там теж не повинно бути підвищення цін", - повідомив глава уряду.

Прем'єр-міністр також вкотре акцентував, що не треба протиставляти співпрацю України з Митним союзом і Євросоюзом.

"Для нас і те, і те - виключно важливо. Для нас дуже важливо саме конструктивна співпраця і з тими, і з іншими", - вважає він.

Як відомо, "Український вибір" - організація Віктора Медведчука, кума президента Росії Володимира Путіна, систематично поширює рекламні матеріали, направлені проти підписання Україною Угоди з ЄС.

Серед іншого такі рекламні матеріали вказують, що після підписання Угоди зростуть ціни.

Однак, за умовами Угоди, проект якої уряд затвердив на своєму засіданні 18 вересня, середня ставка мит для товарів з Євросоюзу знизиться вдвічі: з 4,95% до 2,42%, в той час як середня ставка для українських товарів в ЄС зменшиться з 7,6% до 0,5%.

Тим часом, як повідомлялось, загальний обсяг втрат, які може зазнати Україна у цьому році через торговельну війну зі сторони Росії, може становити близько 3-3,5 мільярда доларів.