Уряд погодив текст угоди "про відкрите небо" з країнами ЄС

Уряд погодив текст угоди "про відкрите небо" з країнами ЄС і почав підготовку до її підписання.

Про це сказав віце-прем'єр Олександр Вілкул, повідомляє прес-служба Мінінфраструктури.

"Текст угоди про Спільний Авіаційний Простір (САП) з країнами Євросоюзу узгоджений. Тривають процедури підготовки документу до підписання", - сказав Вілкул.

За словами віце-прем'єра, приєднання України до цієї угоди дозволить українським пасажирам розраховувати на зниження авіаційних тарифів, а авіакомпаніям - на розширення географії польотів.

"Коли на ринку існує здорова конкуренція, перевізник буде вимушений приваблювати пасажира низькою ціною квитка та якісним наданням послуг", - зазначив Вілкул.

Директор Департаменту Авіаційних перевезень та аеропортів Державної авіаційної служби України Сергій Коршук додав, що одним з головних аспектів угоди про САП є зняття обмежень щодо доступу до ринку, які поки що існують між Україною та ЄС.

За його словами, крім цього в ході 8 раундів переговорів було вирішено питання, пов'язані з екологією, безпекою польотів, авіаційною безпекою.

"У результаті практично усі сфери, де задіяний авіаційний транспорт, увійшли до документу", - зазначив Коршук.

За його словами, повне зняття всіх обмежень за положеннями угоди про відкрите небо з ЄС відбудеться в 2015 році.

Раніше урядом зазначалось, що підписання договору про САП з ЄС (так званий договір "Про відкрите небо") відбудеться до кінця цього року.

Переговори з укладення такої угоди між Україною і ЄС тривають з грудня 2007 року.

Підписання цього договору відкриє шлях в Україну для світових лоу-кост компаній, а це призведе до зниження цін на авіабілети і дасть можливість українським пасажирам більше подорожувати.

Як повідомлялось, Міністерство інфраструктури та Державна авіаційна служба України підготували проект закону, спрямованого на посилення контролю за фінансовим становищем авіаперевізників.