У грудні Україна почне сертифікацію промислової продукції за євростандартами

У грудні цього року Україна почне здійснювати сертифікацію промислової продукції відповідно до міжнародного регламенту REACh, що необхідно для приведення вітчизняних товарів до євростандартів.

Про це повідомляє урядова прес-служба.

"Уже у грудні Харківська лабораторія контролю безпеки хімічної продукції, яка функціонує на базі НТК "Інститут монокристалів" НАН України, пройде міжнародну акредитацію, що дозволить проводити хімічний аналіз продукції згідно з вимогами регламенту REACh", - йдеться в повідомленні.

Як зазначається, раніше лабораторія вже була атестована на право контролю безпеки промислової продукції відповідно до регламенту RoHS, що дозволяє їй повноцінно працювати з будь-якою продукцією, видаючи відповідні сертифікати якості.

Як пояснив голова Держінформнауки Володимир Семиноженко, така сертифікація потрібна, щоб вітчизняні підприємці могли реалізовувати свою продукцію за кордоном, насамперед - в країнах ЄС.

Для цього необхідно впроваджувати в Україні європейські стандарти якості матеріалів, за якими має виготовлятися вся вітчизняна промислова продукція.

"Сертифікація стосується не тільки продукції важкої промисловості, йдеться і про меблі, побутову техніку, миючі засоби, фарби, одяг, іграми тощо. Без виконання цієї умови наші компанії не матимуть виходу на світові ринки, а це серйозні збитки для компаній", - йдеться в повідомленні.

За словами Семиноженка, більшість вітчизняної промислової продукції, що експортується до країн ЄС, має відповідати європейським регламентам REACh та RoHS.

Він наголосив, що Харківська лабораторія контролю безпеки хімічної продукції є єдиною лабораторією в Україні, яка відповідає всім вимогам для проведення таких аналізів.

Раніше для оформлення "паспортів безпеки" на продукцію українським виробникам потрібно було звертатися до європейських і навіть китайських лабораторій і платити чималі гроші.

Як зазначається, створення лабораторії коштувало близько 8 мільйонів гривень, 2 мільйони з яких надійшло з держбюджету.

Як відомо, з початку поточного року експорт товарів з України становив майже 31 мільярд доларів, 27,1% якого надійшов на ринки ЄС.

Як відомо, REACh (Registration, Evaluation, Authorisation of Chemicals) - європейська норма щодо реєстрації, оцінки, авторизації і обмеження для хімічних речовин.

RoHS (Restriction of Hazardous Substances) - директиви, призначені для звільнення електроніки від отруйних і екологічно шкідливих речовин, які накопичуються в ході роботи цих приладів.