Fitch знизило суверенний рейтинг України

Міжнародне рейтингове агентство Fitch Ratings знизило довгострокові рейтинги дефолту емітента України в іноземній і національній валютах з "B" до "B-" , прогноз по ним - "негативний".

Про це повідомляє "Інтерфакс-Україна".

Згідно з повідомленням агентства в п'ятницю, воно також знизило рейтинги єврооблігацій країни і стелю країни до "B -", проте підтвердило короткостроковий РДЕ в іноземній валюті "B".

"Зниження рейтингів відображає все зростаючу слабкість позиції зовнішнього фінансування і обмеження в здатності держави залучати кредити в іноземній валюті для рефінансування важких виплат за зовнішнім боргом у 2014-2015 роках. Міжнародні резерви, швидше за все, і далі будуть падати з нинішніх низьких рівнів, підвищуючи ризик втрати довіри до гривні" , - наголошується в документі.

Fitch стало третім з "великої трійки" міжнародних рейтингових агентств, що знизили рейтинг України останнім часом.

Першим стало агентство Moody's, опустившись його 21 вересня з "B3 " до "Саа1" і до того ж помістила на перегляд для можливого подальшого зниження.

Боргові зобов'язання з рейтингом "Caa", відповідно до шкали цього агентства, вважаються зобов'язаннями дуже низької якості і схильні дуже високого кредитного ризику.

Потім 1 листопада Standard & Poor's знизило рейтинг України до "B -" з " B" з "негативним" прогнозом.

Як повідомлялось, міжнародне рейтингове агентство Fitch прогнозує зростання дефіциту держбюджету до 6,5-7% ВВП за підсумками поточного року.