Створення консорціуму може коштувати Україні $7 млрд.

У переговорах щодо створення газотранспортного консорціуму Росія зайняла жорству позицію, пов’язавши це питання з боргом НАК "Нафтогаз України" в $7 млрд.

Про це повідомляє "Комерсант-Україна".

Активний діалог щодо створення газотранспортного консорціуму був відновлений минулого тижня. Російська сторона зайняла жорстку позицію і пов'язує питання з боргом НАК "Нафтогаз України" в $7 млрд, нарахованим за принципом take-or-pay та пред’явленим українській компанії в січні поточного року. Експерти вважають, що в даній ситуації створення консорціуму з управління українською газотранспортною системою є марним – падіння обсягів прокачування палива все одно неминуче, а Україна може позбутися можливості реекспорту газу з Європи.

У російській монополії стверджують, що НАК порушив контрактні зобов'язання договору 2009 року, що передбачають принцип take-or-pay, купивши менше газу. "Ми розраховуємо, що Україна все-таки погасить цей борг, можливо, врахувавши його при внесенні російської частки в майбутній консорціум з управління ГТС", – пояснило джерело, знайоме з позицією "Газпрому".