Янукович сподівається на китайські інвестиції в газифікації вугілля

Президент Віктор Янукович наступного тижня відвідає з візитом Китай, в ході якого можуть бути підписані необхідні угоди для старту будівництва в Україні чотирьох заводів з газифікації вугілля.

Про це він заявив в інтерв'ю провідним українським телеканалам, інформує "Інтерфакс-Україна".

"Зараз на завершенні великий інвестпроект з Китаєм – заводи з виробництва синтетичного газу. Швидше за все, вони (угоди) будуть підписані наступного тижня під час мого візиту в Китай" , – зазначив президент.

За словами В.Януковича, що будівництво цих заводів здійснюється в рамках політики щодо скорочення залежності України від імпорту газу, в результаті якої вже вдалося знизити його закупівлі з 44,8 млрд куб. м у 2011 році до 27,3 млрд куб. м в поточному.

Одним з факторів стало нарощування видобутку вугілля: якщо в 2010 році цей показник склав 69 млн тонн, то цього року досягне 86 млн тонн, сказав глава держави.

НАК "Нафтогаз України" у грудні минулого року підписала кредитну угоду з Державним банком розвитку Китаю (China Development Bank Corporation) про залучення $3,656 млрд під державні гарантії для реалізації чотирьох проектів заміщення газу вугіллям – технологій водовугільного палива та будівництва заводів газифікації вугілля.

Україна розраховує , що їх реалізація дозволить щорічно заміщати близько 4 млрд куб. м природного газу вітчизняним вугіллям, забезпечить стабільний ринок для збуту близько 10 млн тонн вугілля на рік, а також створить нові робочі місця і дозволить щорічно економити до $1,5 млрд.