Азарову покажуть жахіття державних закупівель

Прем'єр-міністр Микола Азаров проведе спеціальну зустріч з громадськими організаціями, присвячену порушенням при державних закупівлях.

Така домовленість була досягнута під час національного круглого столу з впровадження міжнародної ініціативи "Партнерство" Відкрите уряд ", який відбувся 30 березня в Києві, повідомляє агентство "Лігабізнесінформ".

Виступаючи на круглому столі голова уряду відзначив ефективність громадського контролю за проведенням державних закупівель.

"Якщо раніше ця ситуація була кричущою, то зараз ми фіксуємо поодинокі приклади порушень, завдяки тому, що ці процедури стали прозорими і відкритими", - підкреслив Азаров.

Прем'єр-міністр навів приклад закупівель чиновниками дорогих автомобілів.

"Уряд заборонив купувати дорогі автомобілі. Скільки випадків із того часу пройшло? Десь чотири-п'ять. А бюджетних організацій у нас десятки тисяч. Так от, якщо на десятки тисяч всього чотири або п'ять випадків, то це результат того, що громадськість і уряд встановили дієвий механізм контролю за тендерами", - заявив прем'єр.

На слова Азарова відреагував представник громадського партнерства "За доброчесні державні закупівлі", президент Творчого об'єднання ТОРО - контактної групи в Україні Transparency International Олексій Хмара, який підкреслив, що в Україні за рік через державні закупівлі крадуть близько одного мільярда гривень.

"Громадські організації можуть сказати де, хто і як це робить", - заявив Хмара.

Представник громадського партнерства попросив прем'єр-міністра ініціювати зустріч із громадськими організаціями, які контролюють проведення тендерів.

Азаров пообіцяв, що така зустріч відбудеться у квітні.

"Я запрошую всіх, але з фактами, і якщо є претензії до міністерств, я їх теж запрошу. Я б дуже хотів послухати і спільно виробити план заходів щодо припинення порушень", - сказав прем'єр.

Раніше ЗМІ повідомляли, що в рамках державних тенедерів у 2011 році закуповувалися послуги на суму 180 мільйонів гривень для ремонту пляжів у Криму, де відпочиває дружина прем'єр-міністра Микола Азарова.